NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
Autor: Bobr - Jan Mlázovský
Datum: léto 2009
Vstup do celé fotogalerie


XXXVII. ročník MEMORIÁL I. ŠPITÁLSKÉHO a V. CHAROUSKA

Vloženo: 13.11.2017

MEMORIÁL I. ŠPITÁLSKÉHO a V. CHAROUSKA

 

Koná se tradičně poslední úplný víkend listopadu na Blatech, letos tedy v sobotu 25. 11. 2017.  Prezentace je jako vždy v hospodě od 1300 do 1400.

Jednotlivé kategorie určí pořadatel na místě dle účasti.

A opět stejně jako vždy : …přijďte proto všichni, třeba i ti co se momentálně nemohou z nějakého důvodu aktivně pohybovat nebo je nebaví rychleji chodit  – pomůžete pořadatelům!!! Cíl setkání je opět stejný, to znamená se před zimním spánkem trochu provětrat a po té zavzpomínat a trochu se i pobavit…...J

za pořadatele                    
ŤomínoPČR - JE TO DOMA !

Vloženo: 06.11.2017

 V sobotu ráno vyrazilo reprezentační družstvo z LKP na první závod ze seriálu závodů o Pohár Českého ráje.
Serial odstartoval v Sobotce a LKP se velice dařilo. Vyhráli jsme kategorii mužů, žen a tými. 
 V mužích LKP reprezentovali Míra a Ráďa Jedličkovi, Honza Chlumský a vítězové svých kategorií Víťa Lachtan a Iva Koťátková.

FOTO  a  VIDEO

Gratulujeme!
 
                                                                                                                                                                               

Míra Jedla
 Pohár Českého ráje

Vloženo: 24.10.2017

Na poslední výroční schůzi Jará Tišer naznačil konání Poháru Českého ráje v lezení na umělé stěně. (seriál pěti závodů, kde proti sobě soutěží oddíly a lezci).

Do poháru se zapojili oddíly z: Lomnice, Mladá Boleslav, Hořic, Turnov a LKP)

 Z každého oddílu budou reprezentovat 4 muži a 1 žena. Seriál se postupně vystřídá na všech stěnách, s tím že domácí závodníci se závodu neúčastní.

 Účast na všech závodech pro jednotlivce není nutná a může se prostřídat mnohem více lidí.

 První závod je vypsán na sobotu 4. 11. 2017 od 10h v Sobotce. ZDE

Druhý závod je vypsán na neděli 3. 12 .2017   ZMĚNA - JIČÍN

 
Prosím tedy, kdo by chtěl reprezentovat oddíl, ať se mi přihlásí na email jedlicka.mira@gmail.com
 Popřípadě připište, zda můžete vyrazit již do Sobotky.
 Konec přihlášek 31.10.17.

Z přihlášek odborná porota vybere reprezentanty, popřípadě bude hledat chybějící závodníky.

 Horám zdar
  Míra JedlaSKÁLY JSOU OPRAVDU MOKRÉ!

Vloženo: 14.10.2017

Věřte nevěřte, je to tak. Také bych tomu nevěřil. Po vylezení jedné z nejsušších cest ve skalním městě (Entův pilíř na J dubnovou) jsem bohužel zjistil, že to suché opravdu není. Proto vážení lezuchtivci - zkuste ještě pár dní počkat. Přesto je třeba vybírat cesty s rozumem a počítat s tím, že nic jiného než jižní prosluněné stěny už asi nevyschnou. Václav "Ještěr" NovotnýJizerský qaker 27.-29.10

Vloženo: 09.10.2017

22 hodin lezení, 50 vylosovanych věží
Přihlásil jsem 2 dvojky LKP na prestižní závod Jizerský Qaker 27.-29.10. 
Jedna dvojka je zatím volná, auto i průvodce navíc beru. První měřený trénink 15.10.
Více info fb Jizerský qaker, nebo já: 724 05 05 21

Zdar PepardZačátek stěny

Vloženo: 04.10.2017

Dnes 4. 10. 2017 od 18h začíná provoz stěny v Jičíně. Tak doraž!

38 nových cest čeká na tvůj první přelez!Informativní schůzka

Vloženo: 03.10.2017

Dne 3.10.2017 se od 16.00  koná informativní schůzka pro děti i rodiče před začátkem lezení na horolezecké stěně. Vlastní lezení začíná o týden později- 10.3.2017 od 16.30.

ProchorSv. Václav

Vloženo: 14.09.2017

Monumentální a velkolepá akce známá pod názvem "Svatý Václav" se bude konat ve čtvrtek 28.9.2017. Sraz u Václava ve 13,00. Pokud bude sucho, budem hore. Pokud bude mokro, budem dole. Pokud bude neutěšeně chvístat voda z nebe, sejdeme se na Doupěti. v.ještěrCHATA YETTI - dřevěná brigáda 2017

Vloženo: 24.08.2017

Zdravím brigádníky, díky kterým se ostatní mohou v zimě zahřát,

termín letošní dřevěné brigády je 6.10.2017 - 8.10.2017.

V Krkonoších pro tuto sezónu došlo suché stojaté dříví. Na polesí v Peci po nás chtěli udělat probírku čerstvého dříví, ale až v horoucích peklech a vůbec jsem netušil, když jsem se tam byl podívat,  jak to budeme dostávat dolů a jak nám tam dopravce zajede, tak jsem samovýrobu mokrého dříví zrušil. To snad bude levnější a jednodušší si ho objednat z Nové Paky. Se suchým dřívím to prý i do budoucna vypadá špatně, ale když  vidím stav lesů okolo Yettice, tak tomu opravdu nerozumím...
No nic, brigáda se konat bude. Budeme likvidovat hromadu těch hovad, co leží vedle chaty a planýrovát venkovní prostor okolo Yettice.Tím pádem budu potřebovat 3 kousky šikulů s pilami - jednu pilu  mám a hodila by se alespoň jedna s šedesátkovým nebo lépe osmdesátkovým listem, 2 kousky zručných křovinořezačů - křoviňák nemám ani jeden a asi 10 kousků, kteří se postavou blíží Arnoldovi před 20 lety a jsou chytří, zruční a nebojí se odvalování mega špalků a jejich následného štípání.
Zajistím zase hardware - benzín, olej, připravené pily, řetězy, sekery a kalače na štípání... Kdo poveze pily a křoviňáky, tak aby byly seřízené a nemuseli jsme na místě řešit, proč to neřeže, neseká. Popřípadě mně je přivezte nebo si pro ně dojedu a nechám je radši prohlédnout. Kdo má dlouhou pilu, ať mě kontaktuje a koupíme radši náhradní řetěz. Na Adámkovi nechávám zajištění občerstvení - jestli se tedy bude moci zúčastnit. Když tak, ať tím někoho pověří - kromě mě :-).
Hlaste se, prosím Vás co nejdříve, ať vím, s kým mohu v jaké sekci počítat - pila, dlouhá pila, křoviňák, Arnold...
Díky všem, co pojedou...

Bičík
CHATA YETTI - rekonstrukce 2017

Vloženo: 24.08.2017

Ahoj přátelé chaty Yetti,

další část rekonstrukce vnitřních prostor chaty Yetti se blíží ke konci.
Kuchyň je hotová, pouze do konce měsíce září budou chybět vchodové dveře do kuchyně. Jejich oprava na místě nebyla možná, tak se musely odvézt k truhláři na celkový repas. Proto žádám všechny, kteří nemají kuchyň rezervovanou a mají jiné pokoje, ať prostor kuchyně prakticky nenavštěvují. Děkuji.
Sauna je takřka hotová, její otevření se chystá na termín dřevěné brigády - 6.10.2017. Zbývá jen osadit nové okno - také konec září, přebrousit a natřít podlahu a udělat poslední vrstvy nátěru stropu a bílení stěn. Ve vstupní chodbě je položen nový beton, který v průběhu září, až beton vyzraje, bude natřen speciálním nátěrem.
Yettice je vybavena novými hasícími přístroji, tak Vás prosím, nezkoušejte jejich funkčnost. Funkční jsou a je na nich provedena revize. V jejich blízkosti visí nový Požární řád chaty Yetti a značka jejich schváleného umístění dle požárního nařízení od dodavatelské firmy. Na dveřích pokojů také visí nové Návštěvní řády chaty Yetti, tak si ho při návštěvě Yettice můžete přečíst a řídit se podle něho.
Ve stupní chodbě také visí Informace k pobytu a kontakty na osoby , které v případě nějaké naléhavé situace, kterou nebudete na místě moci sami vyřešit, budete volat.

Tak Vám již přeji je příjemný pobyt, nechovejte se zde jako doma, ale jako na návštěvě...

Díky, Bičík

Výpis všech aktualit