NÁHODNÁ FOTOGRAFIE

CHATA YETTI – informace k pobytu 2016/2017


CHATA YETTI – informace k pobytu 2016/2017


ZÁVADY

Objednavatel pobytu na chatě Yetti ihned při příjezdu provede  vizuální kontrolu chaty a při návratu z chaty YETTI a vrácení klíčů  náhlasí všechny závady, které na chatě Yetti objevil. 

V Sagitě Outdoor Jičín závady nenahlašujte!!!!!! Obchod slouží pouze jako výdejní a přijímací místo klíčů a peněz za platby na chatě Yetti.

Nikdo se nebude pouštět do svépomocných oprav!!! 
Vybudování dílny se chystá na  rok 2017, dílna se bude zamykat a přístup do ní budou mít pouze proškolené osoby, které budou nahlášené závady odstraňovat....

Typy závad -
celkový nepořádek ve společných prostorách chaty, nepřipravené dříví, nepořádek v objednaných pokojích, zničené nebo rozbité jakékoli zařízení chaty Yetti atd...

KONTAKTY
Adam Chrpa ( správce Yetti, výbor LKP)   +420 731 515 758                                          

Martin Pyciak ( provoz Yetti, ubytování) +420 603 175 554
    m.pyciak@email.cz


V blízké době bude na webu LKP, v kolonce chata Yetti další podtitul Závady, kde závady do připraveného formuláře nahlásíte  a závady ještě telefonicky potvrdíte  na výše jednoho  z uvedených telefonů správců !!!!!

DŘÍVÍ
dříví je pro letošní rok 2017 dostatek - dříví je suché, tak se s ním nechá bez problémů topit.
Snažíme se, aby dříví do dřevníku šlo již proschlé.  Zásoba na vysušení budu ležet vždy zaplachtovaná vedle chalupy a dřevník se po dvou sezónách vyčistí - tzn.: vyhrabou se piliny, zkontroluje se podloží, zbytky dřeva rozštípeme a postavíme do ježků a nanosíme proschlé dříví...

Zásoba dříví na pokoje a do kuchyně se bude nechávat na chodbách, kde budou označená skladovací místa, a narýsovaná výška, kam bude zásoba dříví po Vašem odjezdu dosahovat.  Dříví se bude štípat pouze ve dřevníku,, aby se na pokojích nedělal nepořádek . Zjištění po letošní zimě - prakticky nikdo nedoplní zásoby naštípaného dříví, natož aby nadělal třísky, nahlásil chybějící nebo rozbité sekery a následné problémy řeším na dálku v pátek po telefonu - tak tudy cesta nevede!!!!


NÁŘADÍ
 Při příjezdu zkontrolujete počet seker!!!
- 2x velký kalač, 2x střední, 2x malá
Protože ne všichni umíte sekat sekyrou s dřevěnou násadou, došlo k výměně za sadu se sklolaminátovými násadami - tak uvidíme, jak se Vám bude dařit s jiným materiálem. Nejedná se o Fiskars, proto j sekery nechávejte na chatě, všechny zasekněte při odjezdu do štípacího špalku v dřevníku - daleko lépe probíhá kontrola a rychleji proběhne náprava... Funkčnost seker a případné závady ihned nahlásíte!!!
Jestliže u sekery zlomíte topůrko, sekeru nezahodíte, ale přivezete na Kumburský Újezd nebo do SO v Jičíně a my již sami zařídíme opravu a nebo ihned výměnu, ať je sada seker neustále kompletní.
Na ponku vedle záchodů budou ležet vždy dva kusy modrých rozrážecích klínů, 2 kusy obloukových pil, na stěně v dřevníku visí dvě nové pily „břichatky“…

VODA
léto:
pramínek, který natéká do zásobníku nad chatou, je velice slabý a je silně závislý na místních srážkách, tak se stává, že před dvěma roky na Yettici voda nebyla vůbec!!!
Na Yettici jsou tedy plastové barely – 15l, 20l, 50l ( barely budou před letními prázdninami vyvařeny a vydesinfikovány) a vodu si můžete nanosit dole od Úpského potoka. Je tam již vyšlapaná cestička a vedle pramenu je taková zarostlá, kamenná ohrádka… Voda je prakticky stejná, jako voda, která protéká Yetticí a jestli má někdo obavy silnější než žízeň, musí si vozit vodu v plastu (a ten si potom taky odveze)..
zima:
v zimě je na Yettici vody dostatek, vodu Yetticí volně protéká- tak aby voda nezamrzla, je na konci vodovodního řádu nechané kolénko, aby voda mohla stále volně protékat.  Při odchodu nechte alespoň jeden kohoutek otevřený a voda tak mohla stále protékat - jinak se v trubkách usazuje jehličí atd...

Pro rok 2018 se chystá celková rekonstrukce umývárny.

KLÍČE
k chatě nyní máme šest kompletních sad klíčů. Vedoucí skupiny dostane vždy klíč hlavní a potom klíče od objednaných pokojů, skladu materiálu a vybrané varianty z odstavce Nářadí. VŽDY SE BUDE VYBÍRAT VRATNÁ ZÁLOHA 1.500,- Kč , která při ztrátě jakéhokoliv klíče připadne LKP na práce spojené s výměnou zámku a všech ostatních klíčů!!
Klíče po ukončení pobytu na chatě YETTI  vrátíte v co nejkratším termínu!!!

Dvě varianty vyzvedávání klíčů:

a) jsem schopen si osobně vyzvednout klíče v Sagitě Outdoor Jičín a také je tam vrátit???
Otevírací doba SO Jičín je k nahlédnutí na www.telemark.cz,
V jiné době než době otvírací nelze vyzvednutí či vrácení klíčů a vrácení zálohy uskutečnit!!!

b) nejsem schopen si osobně vyzvednout klíče v SO Jičín a nemohu je tam v otvírací době vrátit???

Potom v týdnu před odjezdem (cca 3 dny) na Yettici, zavoláte - 603175554 nebo napíšete email - m.pyciak@email.cz, a  domluvíme na způsobu předání klíčů na Kumburském Újezdě č.p.66

Neustále přibývá, že  si vyzvednete klíče v SO Jičín a vracíte mně je na Újezdě – je i tato možnost, ale při této variantě zaplatíte můj čas a PHM spojené s mou cestu kvůli vrácení klíčů do Jičína  jednotnou finanční sankcí 300,- Kč.


REZERVACE

INTERNET
- rezervace již probíhá na novém webu LKP pře internet v podstatně zjednodušené formě a je pro nás nejpřehlednější.
Rezervace  dojde po e-mailu okamžitě  na můj e-mail a  zároveň na e-mail Sagity Outdoor Jičín a my ji ihned přepíšeme do rezervačního sešitu. Vám přijde potvrzující e-mail o Vaší rezervaci i s přílohami - ceník na chatu YETTI a informace k pobytu pro konkrétní rok.
Sagita Outdoor Jičín-   osobní návštěva, ale je to obchod  a někdy si budete muset počkat, až na Vás dojde řada...
Telefon - nejméně spolehlivá metoda. Nemusíme být  u internetu a než to tam za Vás zadám, Vámi vybraný termín již může být rezervován...

ZÁLOHY
V lukrativních termínech ( prosinec – duben, prodloužené víkendy, rezervace celé chaty) budeme zálohu požadovat buď v hotovosti a nebo složenkou  -  tzn. ÚČET NE!!! a to 14 dnů před zamluveným termínem nebo po telefonické dohodě. 
V ostatních termínech je to vždy o slušnosti alespoň týden předem zavolat jestli jedu nebo ne....
 lukrativní termín atd – nesplnění zaplacení zálohy 14 dní předem – zrušení rezervace
- ostatní termíny – neozvu se týden dopředu – zrušení rezervace
- samozřejmě pokud někdo pobyt rezervuje ve středu a v pátek jede, platbu vyřídíme až na místě


Snad jsou tyto informace vyčerpávající a teď jen doufám, že si je někdo přečte….

Díky moc, Bičík