LEZECKÝ KROUŽEK PRACHOV

Út: 16:30 - 18:30 - mládež LKP
18:30 - 20:30 - nováčci LKP
St: 18:00 - 21:00 - veřejnost
Pá: 18:00 - 21:00 - veřejnost
Ne: 17:00 - 20:00 - veřejnost

Chata Yetti – 2017/2018


CHATA YETTI – informace k pobytu 2017/2018


ZÁVADY

Objednavatel pobytu na chatě Yetti ihned při příjezdu provede  vizuální kontrolu chaty a při návratu z chaty YETTI a vrácení klíčů  náhlasí všechny závady, které na chatě Yetti objevil. 

V Sagitě Outdoor Jičín závady nenahlašujte!!!!!! Obchod slouží pouze jako výdejní a přijímací místo klíčů.

Nikdo se nebude pouštět do svépomocných oprav!!! 
Vybudování dílny se chystá na  rok 2018 dílna se bude zamykat a přístup do ní budou mít pouze proškolené osoby, které budou nahlášené závady odstraňovat....

Typy závad -
celkový nepořádek ve společných prostorách chaty, nepřipravené dříví, nepořádek v objednaných pokojích, zničené nebo rozbité jakékoli zařízení chaty Yetti atd...

KONTAKTY
Adam Chrpa ( správce Yetti, výbor LKP)   +420 731 515 758                                          

Martin Pyciak ( provoz Yetti, ubytování) +420 603 175 554
    m.pyciak@email.cz


V blízké době bude na webu LKP, v kolonce chata Yetti další podtitul Závady, kde závady do připraveného formuláře nahlásíte  a závady ještě telefonicky potvrdíte  na výše jednoho  z uvedených telefonů správců !!!!!

DŘÍVÍ
dříví je pro letošní rok 2017/18 dostatek - dříví je částečně suché, ale nechá se s ním bez problémů topit.
Snažíme se, aby dříví do dřevníku šlo již proschlé.  Zásoba na vysušení budu ležet vždy zaplachtovaná vedle chalupy a dřevník se po dvou sezónách vyčistí - tzn.: vyhrabou se piliny, zkontroluje se podloží, zbytky dřeva rozštípeme a postavíme do ježků a nanosíme proschlé dříví...

Zásoba dříví do kuchyně se bude nechávat  chodbě pod hasicími přístroji. Ke kamnům do kuchyně si dříví můžete kvůli dosušení nanosit, při Vašem odjezdu bude dříví pouze v úložném prostoru pod kamny a v bedně budou naštípané třísky. Na ostatních pokojích, GTX, LP, PP, Sauna jsou dvě bedny - jedna na třísky a druhá na dříví. Zásobu u kamen si můžete také udělat, při Vašem odjezdu zůstanou na pokoji pouze plné bedny a žádné volně se povalující dříví - zbytek dáte na chodbu u kuchyně.
Dříví a třísky se budou štípat pouze ve dřevníku,, aby se na pokojích nedělal nepořádek a neničily se podlahy (betony atd.).
Zjištění po letošní zimě - prakticky nikdo nedoplní zásoby naštípaného dříví, natož aby nadělal třísky, nahlásil chybějící nebo rozbité sekery a následné problémy řeším na dálku v pátek po telefonu - tak tudy cesta nevede!!!!


NÁŘADÍ
 Při příjezdu zkontrolujete počet seker!!!
- 2x velký kalač, 2x střední, 2x malá
Protože ne všichni umíte sekat sekyrou s dřevěnou násadou, došlo k výměně za sadu se sklolaminátovými násadami - tak uvidíme, jak se Vám bude dařit s jiným materiálem. Nejedná se o Fiskars, proto j sekery nechávejte na chatě, všechny zasekněte při odjezdu do štípacího špalku v dřevníku - daleko lépe probíhá kontrola a rychleji proběhne náprava... Funkčnost seker a případné závady ihned nahlásíte!!!
Jestliže u sekery zlomíte topůrko, sekeru nezahodíte, ale přivezete na Kumburský Újezd nebo do SO v Jičíně a my již sami zařídíme opravu a nebo ihned výměnu, ať je sada seker neustále kompletní.
Na ponku vedle záchodů budou ležet vždy dva kusy modrých rozrážecích klínů, 2 kusy obloukových pil, na stěně v dřevníku visí dvě nové pily „břichatky“…

VODA
léto:
pramínek, který natéká do zásobníku nad chatou, je velice slabý a je silně závislý na místních srážkách, tak se stává, že před dvěma roky na Yettici voda nebyla vůbec!!!
Na Yettici jsou tedy plastové barely – 15l, 20l, 50l ( barely budou před letními prázdninami vyvařeny a vydesinfikovány) a vodu si můžete nanosit dole od Úpského potoka. Je tam již vyšlapaná cestička a vedle pramenu je taková zarostlá, kamenná ohrádka… Voda je prakticky stejná, jako voda, která protéká Yetticí a jestli má někdo obavy silnější než žízeň, musí si vozit vodu v plastu (a ten si potom taky odveze)..
zima:
v zimě je na Yettici vody dostatek, vodu Yetticí volně protéká- tak aby voda nezamrzla, je na konci vodovodního řádu nechané kolénko, aby voda mohla stále volně protékat.  Při odchodu nechte alespoň jeden kohoutek otevřený a voda tak mohla stále protékat - jinak se v trubkách usazuje jehličí atd...

Pro rok 2018 se chystá celková rekonstrukce umývárny.

KLÍČE
k chatě nyní máme šest kompletních sad klíčů. Vedoucí skupiny dostane vždy klíč hlavní a klíče od objednaných pokojů.
VŽDY SE BUDE VYBÍRAT VRATNÁ ZÁLOHA 1.500,- Kč
, která při ztrátě jakéhokoliv klíče připadne LKP na práce spojené s výměnou zámku a všech ostatních klíčů!!
Klíče po ukončení pobytu na chatě YETTI  vrátíte v co nejkratším termínu!!!

Dvě varianty vyzvedávání klíčů:

a) jsem schopen si osobně vyzvednout klíče v Sagitě Outdoor Jičín a také je tam vrátit???
Otevírací doba SO Jičín je k nahlédnutí na www.telemark.cz,
V jiné době než době otvírací nelze vyzvednutí či vrácení klíčů a vrácení zálohy uskutečnit!!!

b) nejsem schopen si osobně vyzvednout klíče v SO Jičín a nemohu je tam v otvírací době vrátit???

Potom v týdnu před odjezdem (cca 3 dny) na Yettici, zavoláte - 603175554 nebo napíšete email - m.pyciak@email.cz, a  domluvíme na způsobu předání klíčů na Kumburském Újezdě č.p.66

Neustále přibývá případů, že  si vyzvednete klíče v SO Jičín a vracíte je na Kumburském Újezdě . Je i tato možnost, ale při této variantě zaplatíte můj čas a PHM spojené s mou cestu kvůli vrácení klíčů do Jičína  jednotnou finanční sankcí  - 300,- Kč.

REZERVACE

S platností od 1.1.2018 bude změněn systém rezervací a plateb na chatě Yetti.
Nebude se platit za počet ubytovaných osob/noc, ale budete si rezervovat jednotlivé pokoje - každý pokoj má jinou cenu za noc ( viz nový ceník). Nebudou se platit zálohy na ubytování, ale zaplatíte celý objednaný pobyt.Jestliže platba nebude na účet připsána do 5 pracovních dnů ode dne potvrzení rezervace, Vaše rezervace se automaticky zruší a pokoj se uvolní. Platby za ubytování  budou prováděny bankovním převodem na účet LKP.
Při zrušení  pobytu do 30 dnů před nástupem se Vám vrátí 50% zaplacené částky - storno poplatek je 50%. Jestliže pobyt  zrušíte později - méně než 30 dnů, storno poplatek je 100%.  Za Vámi zaplacený, ale neuskutečněný pobyt si na Váš termín můžete najít náhradu.

Postup v novém systému rezervací chaty Yetti:

1. Provedete rezervaci pokoje na webu LKP.
2. Na Vaši e- mailovou adresu Vám přijde potvrzení o rezervaci s ceníkem Yetti,
    informacemi o pobytu 2017/2018 a odkazem na e-shop LKP.
3
. Na e-shopu LKP provedete nákup Vámi rezervovaných pokojů na celý požadovaný
    pobyt.
4. Na Váš e-mail Vám přijde faktura s variabilním symbolem a číslem účtu, na který
    provedete úhradu celkové částky -  platba do 5 pracovních dnů.
5. Po připsání částky na účet se na pokojích změní statut z rezervováno na zaplaceno -
    pro Vaši zpětnou kontrolu.

Přejeme příjemný pobyt na nejlukrativnějším místě  v KRNAPu s takřka neomezenou svobodou...

Bičík


 

© LKP 2017
PŘIDÁNÍ AKTUALITY PŘIDÁNÍ AKTIVITY PŘIDÁNÍ FOTOGALERIE