HOROLOZECKÁ STĚNA


(říjen - duben)
Úterý:    16:30 - 18:30 - mládež LKP
              18:30 - 20:30 - nováčci LKP
Středa:  18:00 - 21:00 - veřejnost
Pátek:    18:00 - 21:00 - veřejnost
Neděle:  17:00 - 20:00 - veřejnost

NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
Autor: Zdeněk Mazáček
Datum: 07_2006
Vstup do celé fotogalerie

Svinčice 2016

Instrukce pro účastníky horolezeckého tábora Svinčice 2016

 

Stejně jako v uplynulých letech se tábor uskuteční v objektu na Svinčici s laskavým svolením majitele objektu, firmy Schlik kontinuum.

 

Sraz lezeckých kadetů je u zmiňovaného objektu v !!! 9,00 hod v úterý 5.7.2016 !!!.

 

Sebou je nutné vzít následující vybavení :

* horolezeckou průkazku ČHS

* oblečení do přírody (nezapomenout i na teplé oblečení)

* pláštěnka, nepromokavá bunda, lépe obojí

* pevné trekingové boty, botasky, přezůvky

* spacák

* karimatka

* lezecké vybavení (sedák, lezečky, slaňovací osma, karabina se zámkem) pokud účastník nějaké vlastní

* láhev na pití

* batůžek

* repelentní přípravky

* proběhne tradiční závěrečný večírek - večerní kostýmy vítány

 

Pro ty kadety, kteří nemají vlastní horolezecké vybavení, bude k dispozici vybavení oddílové. V případě většího počtu účastníků budou starší děti ubytováni ve stanech.

Jako určité řešení pro některé rodiny nabízíme využít peněžní příspěvek Českého olympijského výboru na sportovní dětské aktivity. Podrobnější informace zájemcům sdělíme osobně, informovat se mohou také na webových stránkách ČOV : http://nadace.olympic.cz/potrebuji-pomoc/. Peněžní příspěvek se netýká jen nákladů na soustředění, ale také na vybavení.

List účastníka (je možno stáhnout na http://www.lkp.cz/mlde ) prosím vyplňte a předejte vedoucímu tábora při nástupu kadetů na soustředění spolu s lékařským potvrzením.

Přihláška
Instrukce

Zakončení tábora a vyzvednutí účastníků rodiči je naplánováno ve 12,00 hod. v neděli 10.7.2016.

 

Ať nám to letos vyjde alespoň tak dobře, jako v minulých letech.

 

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte vedoucího tábora :

Vladimír Šoltys, tel. : 602 555 102, mail : jicinvet@seznam.cz

Svinčice 2014

Ve dnech od 28.června do 4.7. července 2014 proběhne v areálu bývalého dětského tábora na Svinčici další ročník letního horolezeckého soustředění pro děti a mládež L.K.P.

Soustředění se uskuteční s laskavým svolením firmy Schlik Kontinuum s.r.o., vlastníkem objektu. Pro děti je připraven program pobytu v přírodě s horolezeckými prvky pod dohledem pedagogů a horolezeckých instruktorů.

Prosíme rodiče o vyslovení předběžného souhlasu s účastí svého dítěte na tomto soustředění. Podrobné informace jsou přiloženy v „Instrukcích pro účastníky“ viz odkaz níže spolu s „Listem účastníka“ , který vyplní rodiče účastníka při nástupu na soustředění. Předběžná cena pobytu na jedno dítě by měla být 2000,- Kč. Počet účastníků tábora je omezen na 20.

Předběžná přihláška ke stažení níže.

Lajišek

Přihláška
Instrukce

Letní horolezecký tábor 2013

Ve dnech od 2.července do 7. července 2013 proběhne v areálu bývalého dětského tábora na Svinčici další ročník letního horolezeckého soustředění pro děti a mládež L.K.P.

Soustředění se uskuteční s laskavým svolením firmy Schlik Kontinuum s.r.o., vlastníkem objektu. Pro děti je připraven program pobytu v přírodě s horolezeckými prvky pod dohledem pedagogů a horolezeckých instruktorů.

Prosíme rodiče o vyslovení předběžného souhlasu s účastí svého dítěte na tomto soustředění. Podrobné informace jsou přiloženy v „Instrukcích pro účastníky“ viz odkaz níže spolu s „Listem účastníka“ , který vyplní rodiče účastníka při nástupu na soustředění. Předběžná cena pobytu na jedno dítě by měla být 1500,- Kč. Počet účastníků tábora je omezen na 20.

Předběžná přihláška ke stažení níže.

Soustředění na Hrubici v roce 2004

Konečně mám trochu času na přeinstalování operačního systému v notebooku, tak hledám to správné CD. Když najednou mi rukama projde CD s názvem Hrubice 2004. Ze zvědavosti jsem ho zasunul do počítače a nalezl jsem fotky  jednoho z pro mě nejúžasnějších lezeckých zájezdů. (Je to trochu ovlivněno tím, že to byl můj první vícedenní lezecký výlet.)

Píše se rok 2004, za námi byla polovina závodní sezóny. Vláďa a Myšák přišli s nápadem uspořádat lezecké soustředění pro reprezentanty z LKP, Brna a reprezentanty ze Slovenska. Pravda je, že se mi tam moc nechtělo s takovými závodními lezeckými esy jako byli Víťa Lachtan, Anténka Hyvlová, Kuba Kovačik, sestry Čermákovy a trochu starší Pavel Slouka. Naštěstí mě Houmy přemluvil, že pojedou i tou dobou méně lezecky zkušení, například Máťa Pokorný :-), Mára Šoltys a mladý holky s Lukášem od Myšáka z Velenic.
         Soustředění bylo zahájeno v neděli 1. 8. 2004 krátkou přednáškou na téma zdravověda od …  (už nevím, kdo byla ta paní). Dále byl zájezd ryze lezecký. Užili jsme si lezení na Hrubici, na Příhrazech a slovenští účastníci odjeli trénovat i na Panteon.
          Podle fotek tuším, že první den jsme lezli v oblasti kolem Kapelníka (Taktovku, Sfingu, Podmokelskou a jiné lezecké skvosty) cesty v obtížnosti do VIIb. Do té doby jsem o obtížnostech tohoto stupně pouze snil. Navečer dorazil Pavel Slouka s Anténou a ještě jsme narychlo vyrazili do skal po druhé. Lezl jsem s Houmym na Mnicha Netopíří spáru a Kalfeřtovu hranu na Blatník. Až s odstupem času jsem zjistil, jakou jsem měl čest být na jednom laně s takovou lezeckou legendou. Paralelně s námi lezl Pavel s Anténou Údolní cestu na Blatník. Večer jsme hráli volejbal a bavili se u táboráku gelováním vlasů do všech možných a nemožných tvarů.
         Na druhý den byl naplánován výjezd do Příhraz. Batohy nám vzal Pavlik autem a všichni ostatní jsme jeli na kolech. V Přírazech jsme lezli na Kobylu, Kobylí věž, Františka a Železné věže. Na Kobyle jsem stavěl na Vláďovi. Určitě by stavění oblezl ale asi mým čtyřiceti kilogramům u kruhu nevěřil, tak mě vyslal ke kruhu ze svých zad. To je asi to jediné, co si z druhého dne pamatuji. Ani podle fotek se mi nic víc nevybavilo.
       Rest day má být vždycky třetí den a tohoto hesla jsme se drželi i my. Celý den jsme se koupali v Sedmihorkách v kempu a hráli velice oblíbený volejbal.
       
Poslední lezecký den jsme trávili lezením kolem Dračích skal. Bohužel se ani z tohoto dnu moc vzpomínek nedochovalo..
      
V den odjezdu jsme jen zabalili a vyrazili domů. Myšák s Kubou měli lezení málo, a tak se ještě zúčastnili Prachovské 24-hodinovky, která ten den startovala.

Kdyby si někdo z účastníku na něco vzpomněl, tak mi to, prosím, napište, ať článek může pokračovat. Budu tím velice potěšen.

 Doufám, že toto moje malé vzpomínání, slohová tvorba a množství fotek nikoho neurazí. V odkazu níže naleznete zhruba šedesátku fotek, u kterých nemám to srdce zmáčknout delete.

FOTOGALERIE

 

Míra Jedla