Lezecký kroužek Prachov

LEZECKÝ KROUŽEK PRACHOV

Út: 16:30 - 18:30 - mládež LKP
18:30 - 20:30 - nováčci LKP
St: 18:00 - 21:00 - veřejnost
Pá: 18:00 - 21:00 - veřejnost
Ne: 17:00 - 20:00 - veřejnost

Decathlon lezecké závody Flošna 2017 – 16. ročník

Na přelomu podzimu a zimy se vydává banda z LKP na tradiční závody pro rekreační lezce do Hradce Králové. Jelikož to je super způsob, jak si zpříjemnit poměrně nudnou překližkovou sezónu, tak povětšinou vyráží alespoň dvě auta závodníků. Během čtrnácti dnů se konají hned dva závody v Hradci na různých horolezeckých stěnách. Druhý závod na začátku prosince se koná na stěně Flošna. Je to sice stěna staršího data vzniku, nicméně díky pravidlům závodu a zápalu pořadatelů se stali místní závody velice atraktivní pro všechny kategorie rekreačních lezců.
            Kvalifikace probíhá formou sbírání co nejvíce bodů a závodník si vybírá z cca 15 cest. Po prohlídce cest je jasné, že to bude pěkný maraton, protože lezci asi moc padat nebudou. Pořadatel vždy okoření závody nějakou specialitkou a tak letos byl připraven venkovní boulder po staré hradní zdi cca 400m od stěny. Tím pádem si závodníci nejen pěkně zalezou ale i proběhnou i večerním Hradcem. Druhé překvapení udělala venkovní spára. Asi třímetrová prstová spára s konečným chytem cca půl metru nad spárou. Při teplotě těsně nad nulou a poměrně vysoké vlhkosti to byla opravdu chuťovka. Naštěstí spáry borcům z LKP nedělají žádný problém. No teď trochu kecám. Jediný člověk, který se spárou v celém startovním poli neměl problém, byl Karel Najman. Ostatní z LKP museli hodně bojovat a podařilo se to zhruba třetině. Na spáru i na cesty byl pouze jeden pokus a 90% pokusů na spáře skončilo před posledním chytem. Lezci LKP tvořili většinu úspěšných pokusů. Další bodované disciplíny byly shyby a šplh na laně bez přírazu. Zkušeně jsme nechali tyto disciplíny na konec kvalifikace. Bohužel se sil, již po hodině a půl drcení jedné cesty za duhou, moc nedostávalo a tak po pokusu Michala Knížka rozhodčí byl nucen přinést několik žíněnek.
            Kvalifikace je za námi! Závodníci rozebírají počet nevylezených cest a propočítávají posbírané body. Za dvacet minut David Špás (hlavní pořadatel) vyhlašuje finalisty. Před branami finále bohužel skončil Michal Knížek a Ráďa Jedla. Své pokusy na finálové cestě začínají studenti a studentky. Naše barvy hájí Karel s Vildou a nevedou si vůbec špatně. O půl vteřiny déle drží Vilda v cestě osmnáctý chyt, tím poráží Karla a kluci si rozdělí první a druhé místo mezi studenty. Mezi startujícími z LKP máme pouze jednu zástupkyni něžného pohlaví a tou je Iva Koťátková. Na letošní závody přijeli závodníci a závodnice z Liberce a úroveň závodu hlavně v ženské kategorii velice stoupla. Iva chrabře bojovala s o něco málo mladšími holkami a vybojovala krásné třetí místo.
            V mužském finále bojovali čtyři  kluci z LKP. První do finálové cesty nastoupil Zdenda Koťas, který překonal úvodní převis a první bouldr přes obliny v kolmém profilu avšak nátah doprava do pozitivní lišty už byl nad jeho síly. Jako druhý nastoupil Honza Chlumský, který překonal nátah do lišty. Nějaký hnidopich by mohl namítnout, že si trošku nečistě pomohl podržením lana ale ze spodu to nebylo skoro vidět, tak pokračoval ještě o jeden chyt dále. V pořadí další jsem do finále nastupoval já. Moji tradiční neoblíbenou nervozitu jsem zahnal třemi lahváči, takže se mi lezlo poměrně dobře a dolezl jsem do prvního tvrdého bouldru ve stropě. Jako poslední člověk nastoupil Petr Havrda, který sice v ČHSce má napsáno Lomnice nad Popelkou ale jezdil by na závody sám, tak jsme se ho trochu ujali J. Jako již tradičně nás zase porazil, nicméně ve finále byl ještě jeden šikovnější lezec Tomáš Maštálko, který Petra posunul na druhé místo.
          Po vyhlášení výsledků jsme si rozebrali velice pěkné ceny od různých sponzorů a všichni celkem zničený kvalitním lezením odjeli kolem 21h domů. Opět se to povedlo, kdyby se chtěl někdo přidat v příštím roce, tak určitě doporučuji! Závěrem bych chtěl ještě poděkovat LKP, které závodníky podporuje zaplacením startovného, příspěvkem na benzin a v neposlední řádě super podmínkami na lezecké stěně. Díky!


VIDEO:

Míra Jedla

Pohár Českého ráje 2017/2018 - Jičín

Druhé kolo Poháru Českého ráje zavítalo v neděli 3. 12. 2017 do Jičína a závody to bylo opět výborné.
                Ráno před desátou hodinou se sjeli na stěnu týmy z Lomnice nad Popelkou, Hořic a spojený tým lezců z Mnichova Hradiště a Mladé Boleslavi. Celkem tedy přijelo 12 lezců a 3 lezkyně.
            Kolem desáté hodiny začala kvalifikace, kde měli lezci za úkol lézt cesty se vzrůstající obtížností a pro postup do finále se započítávali 3 nejtěžší vylezené cesty. Dovolen byl pouze jeden opravný pokus a na výběr bylo z 24 cest v obtížnosti od 5 do 9- UIAA. Cesty jsou na stěně již od září, a proto nesmí v tomto poháru závodit místní lezci. Nálada pod stěnou byla opět výborná, jenom ke konci 2,5 h kvalifikace úsměvů s přibývajícími těžkými přelezy ubývalo.
           V 12:30 bylo dolezeno a po sečtení bodů postoupilo do finále šest lezců a tři lezkyně. Všichni finalisti v kvalifikaci se dostali až do nejtěžší cesty a proto o pořadí ve finále rozhodoval počet cvaknutých expresek. Kvalita závodníků byla opravdu vysoká a já jsem se začal bát o přelezy finálové cesty, kterou jsme postavili předvečer závodu. Stavěli jsme to, tak aby cesta byla dostatečně hravá, různá boulderová místa střídali odpočinková a doufali jsme, že se závodníci ve finále krásně rozřadí.
            V jednu hodinu po prohlídce začala lézt první žena finálovou cestu, která byla stejná i pro muže s tím rozdílem, že v cestě bylo přidáno několik chytů a stupy mohly ženy využívat všech barev. Nejlepší pokus zalezla Zuzka Pacaltová z Hořic, která vyhrála o teč a s druhým místem ze Sobotky vede průběžné pořadí Poháru Českého ráje. Po holkách nastoupili do finále muži a naštěstí popadali v různých místech kromě Petra Havrdy, který cestu jako jediný vylezl celou a zaslouženě vyhrál. Po také druhém místě v Sobotce vede průběžné pořadí poháru. Nejlepší tým byl v Jičíně tým z Hořic.
            Během závodu jsme nezaznamenali žádné ztráty na životech, zdraví nebo majetku. Všichni závodníci si pravděpodobně dobře zalezli, a proto tyto závody považujeme za úspěšné. Všem závodníků gratulujeme!
            Touto cestou bych chtěl poděkovat všem dobrovolníkům, kteří pomohli zorganizovat tento závod a v neposlední řadě oddílu LKP, který finančně podpořil tuto akci.
            Další závod této parádní akce bude již za měsíc 6. 1. 2018 v Lomnici nad Popelkou, kde se opět představí i zástupci Lezeckého kroužku Prachov.

VIDEO:

 za organizátory
Míra Jedla

Jump session Jičín 2017

Rok se s rokem sešel a na stěně LKP proběhl další v pořadí již čtvrtý ročník tohoto mini závodu. Pro letošek jsme zvolili jako nejlepší den v týdnu neděli, protože máme pronajatou celou tělocvičnu, nemusíme se s nikým (šermíři) dohadovat o využití žíněnek na dopadech a hlavně skoky mohou být rozmístěny různě po tělocvičně. Z důvodu většího klidu při přípravě jsme se s Kubou Jedlou sešli raději už v sobotu večer a za dvě hodiny bylo připraveno.
           Je to tu! Neděle 17h! Na stěnu přicházejí první odvážlivci. Začínám na sobě pociťovat značnou nervozitu. Hlavou se mi honí různé myšlenky typu: Rozřadí se závodníci v kvalifikaci? Nezpůsobí si někdo zranění? Teď na začátku skalní sezóny. Není kvalifikace moc těžká? Oproti minulým ročníkům, kde všechny skoky skočilo 90% závodníků a nejlepší za 20minut neměli co skákat, jsme celkem dost přitvrdili. Do půl šesté se na stěně schází hrstka odvážných z LKP a v jejich očích převládá spíše nechápavost než nadšení ze závodů.
           V 17:30 je uzavřena registrace, kterou zapisovala Péťa Hubálovská a i další nezbytná administrativa spadla na její hlavu. Do boje se skoky a často s vlastním strachem se pouští 11 borců a jedna zástupkyně něžného pohlaví. Každý závodník si volí vlastní strategii v pořadí skoků. V závodu je povoleno vracet se k neplatným skokům. Dost závodníků začalo u provazu, kde bylo za úkol přehoupnout se od čáry na vrchol žebřin. Vymýšlela se různá strategie a všichni si radili. Vždycky mám hrozně fajn pocit, když se rozhlédnu během závodu a vidím zápal v očích závodníků. Někdo si radí, jak vyzrát na záludný skok. Vedle se radují lezci z úspěšného pokusu. Jo právě pro tohle to děláme! Z kvalifikace stojí za zmínku skok z odrazového můstku na hrazdu od Bárbího, protože stavěči nějak nevzali v úvahu statné tělo skokana a po úspěšném pokusu zůstala hrazda poněkud pokřivená. Možná, že i kvůli tomu, že Bárbí posunul hrazdu o něco níž, jsem skočil ten skok i já. Děkuji. Další mi v paměti uvízl heroický výkon Pavla Šulce, který zvládl těžký skok do strany do obliny, čímž motivoval i další k překonání skoku. Do závodu se přihlásili také dva letošní nováčci Ondra Augustin a David Hrdina, které by za nováčky nikdo netipoval. Na horizontálním žebříku bylo úkolem přeskočit mezi 6 příčkami oběma rukama zároveň. Zde jsem se potkal s Pavlem Horákem. Spíše než s obtížností a dálkou skoku jsme společně zápasili s pudem sebezáchovy. Po mnoha neúspěšných pokusech a vzájemném povzbuzování se nám to po 10 minutách podařilo. Pochvalu si zaslouží i Jára Macoun, který překvapivě rychle překonal žebřík, avšak další skoky jeho pokusům odolaly. Zbývá asi 15 minut do konce kvalifikace a do závodu se přihlásila i druhá žena! Po dlouhé pauze mezi závody to Anetě Barkmanové nedalo a chtěla změřit síly s Eliškou Turkovou.
Po zhruba hodině jsme zastavili kvalifikaci a došlo na sčítání bodů. Závodníci se krásně bodově rozřadili, a proto vynechalo semifinále.

         Do finále postoupili skokani s počtem bodů vyšším než 150 bodů: Karel Najman, Ráďa Jedla, Ondra Mikeš, Honza Chlumský, David Hrdina a já. Áňu od cesty do finále zastavily mateřské povinnosti, protože na Daníka bylo již trochu pozdě. O pořadí tak mezi ženami rozhodla kvalifikace a vyhrála Eliška.
      Finále se skákalo ve stylu atletických skoků do výšky, kde každý má tři pokusy na skok a po odskákání všech závodníků se konečný chyt posunul o 10cm výše. Začali jsme skákat na cca 166 cm mezi chyty. Ve finále se sešlo kvalitní závodní pole a všichni se dostali až na hranici 206 cm. Tato hranice se stala nepřekonatelnou pro Davida (196cm skočeno). Na dalším stupni vypadli tři skokani – Honza, Ondra a já (206cm). Naše pořadí musely rozhodovat počty pokusů z předchozích skoků. Na další výšce skončili zbylí závodníci - Ráďa Jedlička a Karel Najman (216 cm skočeno).
       Letošní ročník nepatřil sice k nejnavštěvovanějším, ale výkony všech a super nálada patřila určitě mezi nejlepší. Trošku se omlouvám za vyšší obtížnost skoků při kvalifikaci, ale zase byly závody za dvě a půl hodiny hotové. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří závody připravili, dělali obecenstvo a v neposlední řadě gratuluji k odvaze závodníků. Trošku mě mrzí nepřítomnost závodníků, kteří jezdí po jiných závodech a doma se neukázali. Omlouvám si to tím, že se nikdo nechce zranit před skalní sezónou, i když (ťukám na dřevo) se žádné vážné zranění ruky ještě nepřihodilo.

Příští ročník bych chtěl uspořádat před Vánocemi a maličko doufám, že jsem Vás trošku namotivoval k účasti na dalším ročníku.

VIDEO:

Tak ahoj na příštím ročníku. 

Míra Jedla 14. 3. 2017

Závody dětí na horolezecké stěně 2017

       
Nejmladší holky :     Nejmladší kluci:
1.Stránská Rozálie   1.Višňar Adam
2.Singerová Tereza   2.Šolc Erazim
3.Vorlíčková Tereza   3.Vlach Antonín
    4.Tůma Lukáš
Mladší holky:   5.Khol Adam
1.Najmanová Věra   6.Mezera Jan
2.Vlačihová Andrea   7.Novotný Ondřej
3.Brixí Lucie      
4.Šoltysová Michaela   Mladší kluci:
5.Morávková Nela   1.Ticháček Jakub
6.Stránská Barbora   2.Vlach František
    3.Šrytr Pavel
Nejstarší holky:   4.Deyl Filip
1.Daňová Karolína   5.Drobný Radek
2.Pokorná Eliška   6.Šoltys Jaromír
3.Najmanová Jitka      
4.Kuchařová Rozálie   Nejstarší kluci:
5.Ponikelská Eliška   1.Plíšek Matyáš
6.Krohová Lucie   2.Hanáček Prokop
    3.Jašek Vojtěch

Video ZDE!

Prochor

Jičín Tendon U14 2014

Jako už po několikáté za svoji historii se na jičínskou stěnu sjely děti ze všech možných koutů republiky, aby poměřily své síly. Září bylo plné závodů, a tak stanovit termín na 13. září 2014 byla skoro jediná volba. Pro závodníky jsme chtěli využít celou šířku naší stěny, takže jsme pro každou ze tří kategorií připravili čtyři soutěžní cesty.
Pro co největší plynulost závodu jsme tedy začali s přípravou osmi závodních cest cca týden před závodem. Postavit a vyladit cesty se dařilo docela pěkně, takže v sobotu kolem první hodiny ranní jsem odcházel docela natěšen, co nám závodníci ukážou! Na ráno zbývaly klasické věci jako dokreslení a obodování cest, zapojení mikrofonu a pak už zbývalo jen počkat, kolik dětí se vydalo poměřit síly do Jičína. Lidí přibývalo a přibývalo, ale tělocvična byla na oko o hodně prázdnější než v letech minulých. Vyšlo nám z toho tedy nakonec 52 přihlášených závodníků, z čehož jsem byl zpočátku mírně zklamán, později se ale ukázalo, že menší počet je spíš výhodou pro rychlý průběh závodu. Po zaregistrovaní závodníku šel "s kůží" na trh tým stavěčů. Předlezení jsem si hlavně užil já, vyšlo na mě předlezení pěti cest, Míra předlezl tři. Předlezení se trošku protáhlo, protože já jsem toho měl opravdu hodně v prackách! Každou cestu jsem při stavění lezl víc než dostkrát a byl to opravdu boj. Když skončila moje muka, přišli na řadu kolem 10h závodníci s prvním kolem kvalifikací.

Hned v prvním kole se ukázalo, že obtížnost byla trefená na výbornou, každá z cest si hnedka připsala po TOPu. Myslím, že i pro méně ostřílené závodníky zde byl prostor pro zabojování! Druhé kvalifikační kolo opět ukázalo, že cesty se podařilo postavit dobře, opět padlo hodně topů a bylo k vidění dost povedených pokusů! To nám závod utíkal doslova před očima, protože díky osmi cestám mohlo lézt všech šest kategorií najednou. To už se ale závod přehoupnul do svojí druhé poloviny. Na řadu měly přijít ty těžší cesty, aby se závodníci začali rozřazovat. Třetí kvalifikační kolo však zdaleka nerozhodlo o vítězích jednotlivých kategorií!
Například nejstarší kategorie dívek měla i po třech cestách tři vylezené cesty až do topu. To samé se pak odehrálo i v kategorii D chlapců, kde Marek Jeliga a Ondra Mázl měli třikrát TOP, přičemž průběžně třetí místo němělo top ani jeden. Dalo se říct, že stejná situace byla u stejně starých dívek, jenom tam měly schodně po třech topech tři závodnice, jmenovitě to byla Tereza Cibulková, Eliška Bulenová a Emma Deuserová. Do čtvrtých závodních cest jsme šli tedy s velkým očekáváním, jak tohle všechno dopadne!

V kategorii nejmenších to dopadlo tak, že vítězové jak holek, tak kluků měli po čtyřech vylezených cestách. V klukách to byl Cibulka Šimon, který zvládl všechny nástrahy u holek to byla Zítková Bára. Na druhém místě skončil Zítek Jáchym, ten měl topy dva. U dívek na druhé místo "dosáhla" Benešová Elena, která měla přelezenou jednu cestu.

Na místech třetích se umístili Duroň Alexandr a Lottová Magdaléna, kteří sice nedosáhli ani na jeden top, ale i přesto dolezli v některých cestách hodně blízko! Nejstarší kategorie kluků dopadla na výbornou, zde si vítěz Hejdušek Radim zapsal 3x top a z nejtěžší oranžové cesty výkon 66+, takže o prvním místě nebyl pochyb! Druhý Výrostko Kevin měl na kontě 2x top, leč cesty, které tato kategorie lezla na prvním konci lana, ho nepustily. Třetí chlapec Schierl Matěj neukořistil top ani jeden a výsledky zde i na dalších místech byly hodně vyrovnány. U nejstarších holek se čekalo na rozuzlení o první místo mezi Hanou Křížovou a Kubátovou Terezou. Holky čekala nejtěžší oranžová cesta. První šla na řadu Tereza, ta se s cestou prala dobře, ale bylo vidět, že síly s nabranými metry ubývají, až přišel silový krok na hraně převisu, který znamenal pád a výkon 60+. Pak přišla na řadu Hana, ta už v cestě od pohledu bojovala míň, když se dostala do silového kroku na hraně, tak se maličko zavlnila, ale oblý chyt udržela a udržela ještě další, tímto výkonem si tedy zajistila první místo a děvčata se povedlo též rozřadit na výbornou. Třetí místo patřilo Tvrzníkové Nele, která dosáhla na jedet top a tři vyrovnané výkony. Zbývalo tedy počkat co kategorie "Déček". U kluků kategorie D bylo jasno skoro hned, protože jak Marek Jeliga, tak potom i Ondra Mázl topovali i svoji čtvrtou cestu, bylo tedy jasné, že se můžem těšit na superfinále! Holky to neměly jinak i přesto, že první "troj-topařka" Emma Deuserová cestu nevylezla, po ní však další Eliška Bulenová a Terka Cibulková cestu vylezly, takže super finále číslo dva!

Video:

Hodiny tou dobou ukazovaly teprve čtrvt na dvě a bylo jasné, že závod prozatím proběhl velmi hladce a bez větších komplikací! My jsme tedy superfinalisty přesunuli do izolace, kde po krátkém odpočinku mohli na oblídku cesty. Vybrali jsme jim doposud nevylezenou cestu v pravém převisu po oranžových chytech AIX.

První na řadu šly holky, jmenovitě to byla Eliška, ta se s cestou prala statečně, přelezla spoustu starších závodníků, až dolezla do místa, kde se šlo přes pravý chyt na hraně do spoďáku, to ji zastavilo. Terka, která šla hned po ní, se zamotala u druhé expresky, kde byl krok doleva přes zapuštěný chyt, toho si však nevšimla, takže dlouhým nátahem problém vyřešila a proběhla celou cestou až do třetího chytu od konce a předvedla tady prozatím nejdelší pokus dne! O stupních vítězů bylo tedy rozhodnuto: první Tereza Cibulková, druhá Eliška Bulenová a třetí Emma Deuserová.

  To už ale pod stěnu přišel Ondra Mázl, i ten se pral s cestou statečně, ale místo, které zastavilo Elišku, zastavilo i jeho. Zbýval tedy už poslední závodník Marek Jeliga, ten už od záčátku lezl cestu s takovým nadhledem, jako by snad lezl po žebříku. Spoďáky vyřešil s nadhledem, přelezl hrany v převisu vypadal opravdu lehce, to už ho čekal závěrečný boulder, dva chyty nad sebou ve stropě, přehodit nohy, šáhnout do spoďáku, udělat dynamický krok za hranu a to už visí za jednu ruku a cvaká topovoou expresku! Poslední závodník dne, jediný top na oranžové cestě. To je konec jako z pohádky! Publikum i ostatní závodníci tenhle výkon náležitě odměnili a mně, jako zástupci týmu stavěčů, bylo do skoku. Prostě takový závěr nemohl být lepší! Takže první Marek Jeliga, druhý Ondra Mázl a třetí Salaj Petr.

  Hodiny ukazovaly teprv 13:40, tak jsme dali ješte volnou dvacetiminutovku na dodatečné vyzkoušení cest, na ty se závodníci vrhli s velkým nadšením! Po 14. hodině jsme však i to ukončili, aby mohlo začít slavnostní vyhlášení. Tím jsme projeli jako nůž máslem a bylo hotovo! Já osobně měl ze závodů velkou radost, cesty asi nemohly být lépe trefeny, myslim, že ti, kteří přijeli prvně na závody, neodjeli otrávení, i ti kteří měli vylezeno po čtyrech nebo i pěti cestách se na závodě nenudili. S rozhodčími nebyl taky žádný problém a až na jeden povolený chyt na zelené cestě se nestalo nic.

   Než jsem stihnul vstřebat dojmy, tak už je tělocvična prázdná a náš pořadatelský tým se pouští do úklidu maglajzu a černých čmouhanců od lezeček. Děkujem všem, kterým nebylo líto strávit sobotu v jičínské tělocvičně a dorazili poměřit svoje síly! Děkujem všem rozhodčím, jističům a lidem z LKP, kteří pomáhali! Děkuju Mírovi Jedlovi za pomoc s cestama a Pavlikovi za to, že mě do dlouhých večerních hodin byl na stěně k ruce! Děkujeme Tendonu, že podpořil náš závod věcnými cenami pro závodníky a lany na jištění! Děkujeme Českému Horolezeckému Svazu za finanční podporu, díky které se mohl závod uskutečnit! Děkujem, děkujem, děkujem!!! Kompletní výsledky najdete na stránkách ČHS v sekci soutěžní lezení - přehled závodů ČR.

Za pořadatelský tým LKP Vítek Lachman

0. ročník Jumps session Jičín

V pátek 17. 1.14 proběhl  na naší stěně 0. ročník závodu Jumps session Jičín. Na start se postavilo 16borců a 3 borky z různých koutů Jičína, přilehlých vesnic a Hradce Králové. Závod proběhl během běžně páteční otevírací doby, nicméně nebyl provoz nijak zvlášť omezen.

            Vše začalo v 18h, když byla zahájena prezentace závodníků. Díky “veliké“ reklamě se  většina závodníku o závodech dozvěděla až v pátek na místě. To však nikomu nevadilo a do této taškařice se všichni přihlásili. Při pohledu do startovní listiny byl závod obsazen téměř jako při českém poháru v lezení na obtížnost. J

            Po prezentaci začalo 45 minut kvalifikačního kola, kde na účastníky čekalo 10 kvalifikačních skoků rozdělených na tři obtížnosti -  jeden skok na hrazdu, dva skoky na žebřinách a sedm skoků na stěně. Z  kvalifikace mělo postoupit šest nejlepších do finále. Bohužel obtížnost skoků byla hluboce pod schopnostmi  skokanů a všech deset skoků překonalo 13lidí. Narychlo byly vytvořeny ještě tři semifinálové skoky se stejnými pravidly a 20 minutovým časovým intervalem.

            Semifinále již rozdělilo sedm nejlepších od zbylého startovního pole. Pravidla finále byla uzpůsobena pro vyšší atraktivitu diváků stylem skoků do výšky. Závodníci se střídali po jednom pokusu s maximálně pěti pokusy na skok. Pokusy rozhodovali při výpadku borců na stejném skoku. Po výborně zvládnuté kvalifikace a semifinále vypadl Honza Růta  na druhém finálovém skoku. Obtížnost skoků stoupala a po čtvrtém skoku vypadl Tomáš Mikan. Posledních pět závodníků postupovalo dále a dále přes všech pět skoků.

 Z důvodu vysokého zájmu o skoky nejlepších ze strany závodníků i ze strany diváků byl přidán ještě jeden skok, který ve finále překonal pouze Jakub Jedlička a tím si zajistil první místo. Další pořadí bylo do poslední chvíle značně nejasné a rozhodli až sečtené pokusy u všech finálových skoků. Nejmenší počet pokusů pro zvládnutí pěti skoků měl Radek Jedlička (8 pokusů). O jeden pokus navíc měl  Kufa Martin (9 pokusů). Dělené čtvrté až páté místo patří Honzovi Chlumskému s Petrem Havrdou.

Nikomu se nic kromě prolezených prstů a popraskaných puchýřů nestalo, tak si dovoluji zhodnotit 0. Ročník Jumps session Jičín za velice úspěšný.

0. ročník to byl z důvodu  nezkušenosti se závody a hlavně pravidly závodů ve skocích. Díky variantě 0. ročníků jsme zjistili, na čem můžeme zapracovat a co zlepšit. Budu rád, za každou kritiku, nebo náměty na zlepšení (pište do komentářů pod článkem).

            Úsměvy ve tvářích diváků a maximální odhodlání všech skokanů mě přesvědčilo o konání 1. ročníku, na který  bych Vás chtěl všechny pozvat.

 

 1. ročníku Jumps session Jičín, který by se měl konat na v pátek 14.února.2014.

 

                                                                                                          Děkuji za účast

                                                                                                              Míra Jedla

FOTKY

Výsledková listina Muži:


pořadí jméno kvalifikace (body) semifinále (skočeno)  finále Finále
 skočeno pokusů
1 Jedlička Jakub 200 3 6 11
2 Jedlička Radek 200 3 5 14
3 Kufa Martin 200 3 5 15
4.-.5 Chlumský Jan st. 200 3 5 20
4.-5. Havrda Petr 200 3 5 20
6 Mikan Tomáš 200 3 3 13
7 Růta Honza 200 3 1 6
8.-10. Splítek Ondra 200 2     Semifinále
8.-10. Hynek Michal 200 2    
8.-10. Brendl Martin 200 2    
11.-12. Bukovský Dan 200 1    
11.-12. Fišer Jan 200 1    
13 Vehovský M. 200 -     Kvalifikace
14 Trojan T. 120      
15 Chlumský Jan ml. 110      
16 XY       :-( 100      
 
Výsledková listina - ženy JSJ 17.1.2014
pořadí jméno kvalifikace (body)
1 Řeháková Veronika 80
2 Palasová Pavlína 50
3 Anna Faltová 0

© LKP 2017
PŘIDÁNÍ AKTUALITY PŘIDÁNÍ AKTIVITY PŘIDÁNÍ FOTOGALERIE