LEZECKÝ KROUŽEK PRACHOV

Út: 16:30 - 18:30 - mládež LKP
18:30 - 20:30 - nováčci LKP
St: 18:00 - 21:00 - veřejnost
Pá: 18:00 - 21:00 - veřejnost
Ne: 17:00 - 20:00 - veřejnost

Prvovýstupy

Prvovýtupy na Prachově musí být prováděny v souladu se Souhlasem od CHKO , s PRAVIDLY a musí se PŘEDEM NAHLÁSIT VRCHOLOVÉ KOMISI (dále OVK) a započít až v případě, že budou povoleny!


Každý prvovýstupce by měl výše uvedené dokumenty znát, přesto asi nebude na škodu, když se zde objeví krátké shrnutí, jak postupovat při prvovýstupech.
Podle podmínek Souhlasu CHKO záleží, na co prvovýstup zamýšlím (věž, masiv) a kde příslušný objekt leží.


1/ Povolení pouze od OVK postačuje na
skalní objekty (tedy věže i masivy), evidované v průvodci Petráň, Koťátko 2007 v oblastech Skalní město, U Mouřenína nebo Krkavčí skály
a
věže, evidované v horol. průvodcích vydaných tiskem do r. 2011 v oblastech Hromová rokle, Ervínův hrad, Nad koupalištěm, Nový hrádek a Přivýšina.


2/ Povolení od OVK, ale hlavně od CHKO, je nutné na
skalní objekty v oblastech Babinec, V Maštalích, Lahole, Hrdoňovice
a
masivy, evidované v horol. průvodcích vydaných tiskem do r. 2011 v oblastech Hromová rokle, Ervínův hrad, Nad koupalištěm, Nový hrádek a Přivýšina.


3/ Jen pro úplnost výčet oblastí, ve kterých je horolezecká činnost zakázána úplně: Javorový důl, Starý hrádek, Fortna, Dračí rokle, Americká sluj.

  

Co se týká povolování OVK - možná se to může jevit jako buzerace, ale je to kvůli předcházení vzniku nelogických blbovin nebo dojišťování starých cest apod., takže pokud váš směr není z výše uvedených, není důvod ho nepovolit. Zároveň to můžete brát jako určitou pojistku, že vám směr někdo nevyfoukne a že se objeví v příštím průvodci.

A povolování od Správy CHKO - současná praxe je taková, že prvovýstupci posílají k OVK žádost už s přiloženým povolením od CHKO. OVK vám samozřejmě může poskytnout součinnost při jednání s CHKO.

Žádosti k OVK Prachov: prvovystupy.prachov@seznam.cz , případně osobně s kýmkoli z OVK.
Žádosti ke Správě CHKO Čerský Ráj: petr.korinek@nature.cz

prosinec 2011

© LKP 2017
PŘIDÁNÍ AKTUALITY PŘIDÁNÍ AKTIVITY PŘIDÁNÍ FOTOGALERIE